10 listopada 1991 Andrzej Dykowski rejestruje w Urzędzie Miasta Szczecina swoją firmę pod nazwą Zakład Robót Inżynieryjno - Budowlanych. Pierwsi klienci to gryfińska spółka Widex oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Dąb w Szczecinie.

Wiosną nasza spółka zostaje Generalnym Wykonawcą Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie, a na jesieni podpisujemy kontrakt na realizację największej inwestycji w historii firmy - budowy odwodnienia w ciągu linii kolejowej E59 na odcinku Szczecin - Stargard o wartości ponad 10 mln zł

W roku 2002 Zakład Robót Inżynieryjno - Budowlanych po raz pierwszy wygrywa przetarg w ramach zamówień publicznych i w tym samym roku realizuje inwestycję pn. Przebudowa ulic Niedużej w Szczecinie. Wartość kontraktu to ok. 250 tysięcy zł brutto.

W tym roku podpisaliśmy umowę na realizację budowy odwodnienia w ciągu linii kolejowej E59 na odcinku Choszczno - Stargard o wartości ponad ok. 4 mln zł oraz na przebudowę sieci - wodno- kanalizacyjnej w ulicy Mieszka I i u. Bolesława Chrobrego w Gorzowie Wlkp. Wartość kontraktu ok. 5 mln zł.

w tym roku dnia 17 grudnia przed notariuszem zawarta zostaje umowa spółki z o.o. ZRIB D.Y.K.O.W.S.K.I. Udziałowcami są bracia Łukasz, Jan i Karol Dykowscy.

Rok 2021 przyniósł kontrakt z zamówień publicznych - dla Gminy Kobylanka rozpoczęliśmy realizację zadania polegającego na zaprojektowaniu i budowie sieci wodociągowej w miejscowościach Niedźwiedź i Reptowo o wartości ponad 2 mln złotych. Realizujemy także zewnętrzne instalacje wod-kan przy Sun Towers w Świnujściu.

Koniec roku to obchody 30 lecia ZRIB, z tej okazji na gali wystąpił dla zaproszonych gości Alosza Awdiejew, artysta związany z Piwnicą pod Baranami.

Spółka rozpoczyna działalność od realizacji kontraktu dla ZUE SA polegającego na budowie wodociągu żeliwnego o długości ponad jednego kilometra w ciągu ulicy Adama Mickiewicza w Szczecinie. Rok zostaje zakończony przez firmę przychodem w wysokości 900 tysięcy złotych.

 

Podpisaliśmy nowy kontrakt z ZUE SA pn. „Przebudowa torowiska z trakcją w ul.: Nabrzeże Wieleckie, Nowa, Dworcowa, Kolumba, Chmielewskiego, Smolańska, al. Powstańców Wlkp. z rozbudową pętli Pomorzany  w Szczecinie” o wartości ok. 12,5 mln zł netto.

Rok 2018 przyniósł jak dotychczas największy kontrakt dla spółki - w ramach przebudowy torowiska tramwajowego w ul. Walczaka w Gorzowie wykonaliśmy ponad kilometr kolektora deszczowego z rur GRP  dn 800 mm. Wartość kontraktu ponad 2 miliony złotych.

Back to top